Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Tarptautiniai ekonominiai santykiai išsivysčiusiose šalyse

Tarptautiniai ekonominiai santykiai išsivysčiusiose šalyse

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Išsivysčiusių šalių samprata. Besivystančių šalių samprata. Gyvenimo kokybės įvertinimas išsivysčiusiose ir besivystančiose šalyse. Bendrasis vidaus produktas išsivysčiusiose ir besivystančiose šalyse. Nedarbo lygis ir migracija išsivysčiusiose ir besivystančiose šalyse. Šalių ekonominė prekyba. Muitai išsivysčiusiose ir besivystančiose valstybėse. Išsivysčiusių ir besivystančių valstybių situacija šiomis dienomis ir ateityje.

Ištrauka

Tarptautinė ekonominė politika – tai dalis ekonominės politikos, kurią vykdo atskiros valstybės savo užsienio partnerių atžvilgiu per tarptautinę prekybą, tarptautinį kapitalo judėjimą, tarptautinius investicinius santykius. Kiekviena šalies vidaus ekonominė politika yra tampriai susijusi su jos vykdoma tarptautine ekonomine politika.
Kad geriau galėtume išanalizuoti tarptautinės ekonominės politikos skirtumus tarp išsivysčiusių ir besivystančių valstybių nusprendėme remtis pasirinktomis šalimis, nes įvairūs šaltiniai gali remtis skirtingais kriterijais ir taip mes galėtume pateikti netikslius duomenis. Tad kaip išsivysčiusių valstybių atstoves pasirinkome G7 šalis, t.y., JAV, D. Britaniją, Kanadą, Prancūziją, Italiją , Vokietiją ir Japoniją bei Liuksemburgą ir Norvegiją. O kaip besivystančias valstybes – Lietuva, Estija, Lenkija, Turkija ir Bulgarija.
Temos aktualumas. Atlikta analizė padės geriau suprasti priimamų tarptautinės ekonominės politikos sprendimų priežastis tam tikrose šalyse. Taip pat paaiškins skirtumus tarp išsivysčiusių ir besivystančių šalių. Tai padės atskleisti, ką reikia besivystančioms valstybėms gerinti ir tobulinti, kad galėtų pakelti savo ekonomiką į aukštesnį lygį.
Temos problematiškumas. Išsivysčiusių ir besivystančių šalių pagrindiniai skirtumai. Kaip pasirinkti rodikliai lemia valstybių pasiskirstymą į išsivysčiusias ir besivystančias.
Tikslas. Išsiaiškinti kas būdinga išsivysčiusioms ir besivystančioms šalims pagal pasirinktus rodiklius.
Uždaviniai. Išanalizuoti GINI, HDI koeficientus, BVP, prekybos balansą, nedarbą, muitus ir mokesčių tarifą pasirinktose išsivysčiusiose ir besivystančiose šalyse. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės ekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai27 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis52.22 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Kardokaitė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautiniai ekonominiai santykiai issivysciusiose salyse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Kardokaitė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą