Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Tarptautinė ekonomika>Pieno pramonės produktų eksporto iš Lietuvos analizė: būklė, problemos ir perspektyvos

Pieno pramonės produktų eksporto iš Lietuvos analizė: būklė, problemos ir perspektyvos

Aprašymas

Įvadas. Pieno pramonės produktų eksporto iš Lietuvos analizė. Statistikos departamento duomenys. Didžiausi pieno pramonės produkcijos eksportuotojai Lietuvoje. Rokiškio sūris. Pieno žvaigždės. Projektas - AB "Pieno žvaigždės" konkurencingumo didinimas užsienio rinkose (eksporto plėtra). Pieno žvaigždžių segmentų ataskaitos. Vilkyškių pieninė. Žemaitijos pienas. Rinkos, į kurias eksportuojama. Netradicinės rinkos, į kurias eksportuojama. Europos Sąjungos parama. Pieno pramonės produktų eksporto iš Lietuvos problemos. Rusija. Pieno perdirbėjus išgelbėjo eksportas. Supirkimo kainos smarkiai kilo. Pieno pardavėjams galėjo mokėti daugiau. Sudėtinga vidaus rinka. Mokesčiai siekia milijonus. Pienui taikomas PVM ir supirkimo kainos. Karvių mažėjimas. Pieno pramonės produktų eksporto perspektyvos. Priedas(1).

Ištrauka

Viena svarbiausių žemės ūkio šakų yra pieninkystė, kuri turi ne tik ekonominę, bet ir socialinę reikšmę, nes žaliavinio pieno gamyba užsiima daugelis kaimo gyventojų, kuriems ši verslo šaka garantuoja pajamas. Nacionalinėje 2007 – 2013 metų kaimo plėtros strategijoje pažymima, kad pienininkystė yra svarbi ir viena pelningiausių žemės ūkio sektoriaus šakų ir numatoma, kad pieno suvartojimas didės, todėl šių produktų bus gaminama daugiau.
Eksportas yra svarbu tarptautinio konkurencingumo rodiklis, todėl Lietuvos pramonės plėtotės strateginis tikslas – pasiekti, kad iki 2015 m. kuo daugiau Lietuvoje veikiančių įmonių būtų konkurencingos tarptautiniu mastu, o pramonės ir su ja susijusio verslo struktūra bei sukuriama nacionalinio produkto dalis būtų artimos Europos Sąjungos šalyse esantiems rodikliams (Meilienė, 2009)
Darbo tikslas – aptarti didžiausių Lietuvos pieno pramonės produktų eksportuotojų iš Lietuvos dabartinę būklę, eksporto rinkas ir jų ateitį.
Darbo uždaviniai:
• Išsiaiškinti bei analizuoti didžiausias pieno pramonės produkciją gaminančias bendroves, jų eksporto rinkas;
• Aptarti su kokiomis problemomis susiduria tos bendroves;
• Pateikti pieno pramonės produkciją gaminančių įmonių perspektyvas
Tyrimo metodai: mokslinės literatūros, statistikos departamento bei internetinių naujienų portalų medžiagos analizavimas ir interpretavimas.

Statistikos departamento duomenų bazėje atskiro klasifikatoriaus pieno pramonės produktai nėra, jie pateikiami vienoje grupėje su paukščių kiaušiniais, natūraliu medumi, gyvūninės kilmės maisto produktais ir nenurodytais kitoje vietoje arba tiesiog su paukščių kiaušiniais (A ir B priedai). Pagal stulpelinėse diagramose turimus duomenis, pastebima, kad nuo 2002 metų iki 2007 metų vyko ženklus augimas, o 2007 - 2009 metais ištikus pasaulinei krizei, eksporto pajamos sumažėjo. Tačiau 2010 metais pastebimas staigus šuolis į dar neregėtas eksporto pajamų iš pieno ir pieno pramonės produktų, bei paukščių kiaušinių aukštumas.
Remiantis kombinuotosios nomenklatūros I skyriumi, 4 dalimi sąvoka "pienas" reiškia nenugriebtą pieną su grietinėle arba visiškai nugriebtą pieną. Sąvoka "sviestas" reiškia natūralų sviestą (šviežią, sūdytą arba karstelėjusį, įskaitant konservuotą sviestą), gautą vien iš pieno, kuriame pieno riebalų kiekis ne mažesnis kaip 80% masės, bet ne didesnis kaip 95% masės, maksimalus sausųjų neriebalinių pieno dalelių kiekis 2% masės ir masimalus vandens kiekis 16% masės. Į sviestą neturi būti pridėta emulsiklių, bet gali būti natrio chlorido, maistinių dažų, neutralizuojančiųjų druskų ir nekenksmingų pieno rūgštį gaminančių bakterijų kultūrų. Sąvoka "pieno pastos" reiškia "vanduo – riebaluose" rūšies tepią emulsiją, kurioje pieno riebalai yra vieninteliai produkto riebalai. O jų kiekis yra ne mažesnis kaip 39% masės, bet mažesnis kaip 80% masės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės ekonomikos referatas
KategorijaEkonomika >  Tarptautinė ekonomika
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis405.96 KB
Autoriusn534
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJ. Pridotkienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Pieno pramones produktu eksporto is Lietuvos analize bukle problemos perspektyvos [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • J. Pridotkienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą